• Próbna ewakuacja szkoły

• W październiku w naszej placówce odbyła się próbna ewakuacja. Jej celem było sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia np. pożarem. Równocześnie miały miejsce ćwiczenia obiektowe z udziałem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom strażacy mieli możliwość zapoznania się z warunkami budowlanymi szkoły, rozkładem pomieszczeń, warunkami ewakuacji. Dziękujemy strażakom z KPPSP w Otwocku za stworzenie realnych warunków zagrożenia, dzięki czemu mogliśmy się sprawdzić się w trudnej sytuacji oraz za cenne uwagi do przeprowadzonej próbnej ewakuacji.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w polskich szkołach. 14 października to święto wszystkich pracowników oświaty. To najlepszy czas, aby podziękować dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkół za odpowiedzialną pracę i niesłabnącą troskę o przewodnictwo w drodze do zdobywania przez młode pokolenia wiedzy i umiejętności.

Z okazji szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz delegacje uczniów z wszystkich klas.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku.

Uroczystość poprowadził Igor Kuźnia - uczeń klasy 2b. Pani Dyrektor Monika Chudek wręczyła Nagrody Dyrektora, a także podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w codzienną pracę. Akademię uświetnił występ uczniów klasy 2b, którzy zaprezentowali Wywiadówkę z przymrużeniem oka i tym sposobem wprowadzili wszystkich świętujących w wyjątkowo pogodny nastrój. Na zakończenie młodzież złożyła życzenia i wręczyła pracownikom szkoły kwiaty.

• ul. Pułaskiego 7 05-400 Otwock Poland