• Aktualności

      • Otrzęsiny Klas 1

      • „Wiem czym aktora los

       Czym śpiewaka los

       Serce, myśli i głos”

       Charles Aznavour

        

       Naszą szkołę charakteryzuje wiele działań, które pozwalają się raz na jakiś czas uwolnić od szkolnej ławki, zapomnieć o nauce i wykazać się kreatywnością. Zgodnie z tradycją 9 listopada 2020 roku zostały ocenione zmagania klas pierwszych w ramach  Otrzęsin, czyli oficjalne wkroczenie w mury naszej szkoły PIERWSZOKLASISTÓW. Oczywiście w wersji online. Tematem przewodnim była prezentacja klasy w formie filmu, plakatu, prezentacji lub utworu literackiego.

       Uczniowie kl.1B przedstawili się jako przyszli informatycy, zainteresowani nauką i pełni pasji do swojego zawodu. Klasa 1WA przygotowała plakat ze swoimi zdjęciami w bardzo ciekawych miejscach, wszystko w formie kolażu zakończone komentarzem uczniowskim. Klasa logistyczna także przygotowała plakat, ale uczniowie przedstawili swoje wizerunki, utożsamiając je z postaciami bajek i kreskówek. Znalazły się wśród nich między innymi: Kubuś Puchatek,Tygrysek, Smurfy, Sąsiedzi, Kaczor Donald, Pocahontas, i wiele innych postaci  filmowych i mitologicznych. Wszystko wykonane z dbałością o szczegóły i  sugerujące talent  plastyczny klasy 1f. Graficy komputerowi przygotowali prezentację o swoich zainteresowaniach. Ciekawe ujęcia zdjęć, miejsca, w których nagrywane były wypowiedzi świadczą, że uczniowie kl.1A mają potencjał artystyczny i informatyczny.

       Wygrała klasa 1W, która przygotowała prezentację multimedialną z kompozycją klamrową w postaci dźwięków wydawanych przez zwierzęta. Młodzież interesująco przedstawiła swoje zdjęcia, na których pojawiły się także wzbudzające szczery uśmiech jury dorysowane wąsy, brody, „kocie oczy”, czy uszy. Uczniowie tej klasy wygrali zmagania online o tytuł najlepszej klasy pierwszej i w nagrodę organizują otrzęsiny klas pierwszych w przyszłym roku szkolnym 2021/2022, miejmy nadzieję, że już wtedy w tradycyjny sposób na sali gimnastycznej.

       Serdeczne podziękowania za udział w jury składam Dyrekcji Szkoły: Pani Monice Chudek, Pani Katarzynie Czarneckiej i Pani Emilii Mazurek. Wdzięczna jestem także za poświęcony czas pani pedagog Toni Rogali i pani psycholog Aleksandrze Miliwek.

       Jolanta Wilczek

      • Święto Niepodległości

      • Gdyby nasi przodkowie 102 lata temu nie odzyskali niepodległości, Polacy byliby nadal jak drzewa, które wyrwano z ukochanej ziemi.

       Dawno temu, według legendy, trzej bracia Lech, Czech i Rus przedzierali się przez puszczę szukając miejsca, gdzie mogliby się osiedlić. Nagle zobaczyli wzgórze, na którym na starym samotnym drzewie, w gnieździe siedział orzeł. Wtedy Lech wokół drzewa zbudował gród, od orlego gniazda nazwał go Gnieznem i rozkazał, aby biały orzeł stał się godłem jego rodu.

       Dzieje Polski rozpoczynają się wraz z panowaniem pierwszego historycznego władcy Mieszka I, który w 966 roku przyjął chrzest, a jego syn Bolesław Chrobry w 1025 roku został koronowany na pierwszego króla Polski.

       W późniejszym czasie krajem wstrząsały liczne spory wewnętrzne i zewnętrzne, które w wyniku trzech rozbiorów, doprowadziły do zniknięcia Rzeczypospolitej z mapy Europy.

       W listopadzie 1918 r. spełniły się marzenia o niepodległości, którą Polacy usiłowali odzyskać od 123 lat i tym samym Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o wolność mocno wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, często będąc z tego powodu dyskryminowanymi i prześladowanymi. Niepodległość nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie determinacja świadomego swoich celów narodu. Sprawiła ona, że mimo odwoływania się do różnych poglądów politycznych, rodowodów ideowych i metod uprawiania polityki Polacy okazali się przygotowani do sprostania wyzwaniu, przed którym stanęli.

       Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

       https://www.facebook.com/nukleonik/videos/1501445770246800/

      • PATRONKA SZKOŁY

      • 7 listopada obchodziliśmy 153 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Pierwszej kobiety w historii, która otrzymała Nagrodę Nobla. Pierwszej osoby w historii i do dziś jedynej kobiety, która tę nagrodę otrzymała w dwóch różnych dziedzinach.

       Świętowaliśmy tę rocznicę dość skromnie ze względu na bardzo ograniczone epidemią możliwości. Tradycji stało się jednak zadość i uczniowie klas pierwszych przystąpili do Konkursu Wiedzy o Patronce. Pierwsze miejsce, dla klasy 1a zdobył zespół w składzie Julia Dąbała, Mikołaj Rutynowski i Anna Bąk. Serdecznie gratulujemy!

      • WOŚP 2019

      • Zanim dramatyczne wydarzenia przyćmiły radość zbierania na bardzo szczytny cel, jak zwykle byliśmy i my. W puszce ponad 1020 zł (dzięki Wiktoria i Adrian!) Wiele dziecięcych uśmiechniętych buziek:-) No i spotkanie z cudownymi ludźmi. Zresztą zobaczcie sami...

                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                              

      • MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY ZAWRÓT GŁOWY

      • Dawno nie pisaliśmy o naszych dzielnych strażakach, więc... ;-) Niedziela to znakomita okazja do ratowania świata! I znów byli - dzielni, piękni, pomocni... Tym razem spieszyli z pomocą dla Michała. Prosto od niedzielnego obiadku, z romantycznego spaceru w deszczu z chłopakiem lub dziewczyną u boku na "Mikołajkowo - Sportowy Zawrót Głowy Pomóżmy Obudzić Michała" Ach te mundury...

                                                                                                                                                  

                                                                                                                    

                                                                                                       

                                                                        

      • Avengers z NUKLEONIKA!

      • Scena 1:

       26 listopada, poniedziałek - dzień mundurowy w Nukleoniku, Otwock ul. Orla, godz ok. 17.00... Samotne koło pędzi po poboczu... Zaś Paweł Glinkiewicz i Jakub Zadrożny przystojni i dzielni strażacy z klasy 1f pędzą na dworzec PKP.Koło należało do auta tajemniczej p. Marii, ale to nie miało znaczenia dla naszych bohaterów! Mężnie i odważnie (oraz fachowo!)  pomogli zdenerwowanej kobiecie - zmienili koło, pomogli znaleźć najbliższego mechanika, a nawet uspokoili płaczące w aucie dziecko. Odmówili przyjęcia materialnego dowodu wdzięczności, ale niebawem w Linii Otwockiej pojawiły się podziękowania dla naszych bohaterów.

       Scena 2:

       3 grudzień, poniedziałek - dzień mundurowy w Nukleoniku, przejazd kolejowy w Pogorzeli, ok. 7.30, wnętrze "miniaka" (wersja przegubowa), gołoledź.....W autobusie znów! dzielni i przystojni strażacy z 1f - tym razem Mikołaj Sosik, Mikołaj Rosłoniec i Dawid Król. Sen przerywa nagły postój...na przejeździe kolejowym! Sliska nawierzchnia uniemożliwiła pokonanie przeszkody.... Kierowca poprosił o opuszczenie pojazdu, ale daremny był to trud...Kiedy wzrok padł na dzielnych strażaków natychmiast sposób na ratunek stał się oczywisty!

       Własnymi rękami ofiarni uczniowie Nukleonika podsypywali piach pod koła autobusu i....udało się! Spóźnieni, z umorusanymi rękami dotarli do szkoły.

       Drodzy koledzy - zadrośćcie i bierzcie przykład, drogie koleżanki - doceńcie naszych bohaterów uśmiechem i dobrym słowem! ;-)

       P.S. Bohater to człowiek wprawdzie szalenie zajęty ratowaniem kobiet, dzieci, młodzieży jadącej do szkół...Ale to też człowiek... Szukający kogoś kto wesprze w trudnych chwilach, zrozumie, obdaruje ciepłym uśmiechem... Nasi Avengersi z pewnością chętnie opowiedzą osobiście o swoich przygodach - zachęcamy do odnalezienia naszych skromnych i przystojnych bohaterów na szkolnych korytarzach ;-)

      • Stypendium dla Najlepszej Uczennicy

      • Dnia 26 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawieckiego dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. W gronie laureatów znalazła się Nasza uczennica Kinga Podsiadlik z klasy IVb. Nagrodę wręczyła Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie pani Aurelia Michałowska. GRATULUJEMY!!!

                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                       

      • Święto Niepodległości

      • Dzień 14 listopada w Nukleoniku to kolejna inicjatywa dla uczczenia 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI. Na uroczystym apelu w tym wyjątkowym dniu Pani Dyrektor Monika Chudek oraz nauczyciel edukacji pożarniczej st. kpt. Janusz Popis wręczyli awanse na wyższe stopnie uczniom  klas mundurowych z innowacją strażacko – ratowniczą. W drugiej części uroczystości młodzież z  klasy 2C pod kierunkiem  pani Joanny Siwek i pani Alicji Karpińskiej przypomniała najważniejsze karty historii, wydarzenia tamtych lat oraz ludzi, którzy przyczynili się do naszej wolności. Było pięknie i uroczyście!

                                                                                                                                               

                                                                                                                                              

                                                                                                                                                                           

      • 100 lat Niepodległej w Otwocku

      • 100 lat Niepodległej! 11 listopada odbyły się uroczyste obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości w mieście Otwock. W kościele św. Wincentego a Paulo odbyła się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Oczywiście nie zabrakło pocztu oraz delegacji z Nukleonika :-)

                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                   

      • Szkolny Turniej Niepodległości

      • Z okazji 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości - ŚWIĘTUJEMY! 9 listopada pomimo gęstej jak mleko mgły, dzień rozpoczęliśmy od piłkarskiego TURNIEJU NIEPODLEGŁOŚCI. Zwycięska reprezentacja klas II otrzymała z rąk Pani Dyrektor pamiątkowy puchar - serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                                           

                                                                                           

                                                                                                                                                              

                                                                                                                                                       

                                                                                                                                     

                                                                                                                                        

        

      • Akcja REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

      • Jesteśmy Polakami … i jesteśmy z tego dumni! Świętujemy razem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości! 9 listopada Nukleonik przystąpił do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. O godz. 11:11 Wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego"!

       #niepodległa #RekorddlaNiepodległej #DzieńDlaNiepodległej #KiedyMyŻyjemy

        

                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                           

      • Urodziny Patronki

      • Może troszkę nieśmiało acz serdecznie świętowaliśmy urodziny naszej Maryni... Uroczy prezent, karaoke, gorąca czekolada... Może to początek nowej tradycji? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :-)

                                                                 

                                                                 

                                                                                                    

                                                                                                                                  

                                                                                                                                      

        

                 

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

      • Otrzęsiny klas I

      • W dniu 30 października odbyły się tradycyjnie "Otrzęsiny klas I". Tym razem oryginalne, bo w stylu mechanika! W ty roku organizatorem zabawy była klasa 2s (mechanik pojazdów samochodowych) z wychowawcą Waldemarem Mileszczykiem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc.

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

      • Wycieczka do Mysłowic klasy mundurowej

      • 29 października klasa mundurowa 2f z innowacją strażacko-ratowniczą odwiedziła Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. CMP jest największą tego typu placówką w Polsce i jednym z największych w Europie. Muzealne zbiory liczą ponad 4 tysiące eksponatów. Najciekawsze z nich wyeksponowano, ujmując w działy tematyczne.

       Nasi strażacy zapoznali się z historią Straży Pożarnej. Mogli obejrzeć m. in. wartościowy pod względem artystycznym i historycznym zbiór sztandarów z terenu całego kraju. Muzealne zbiory obejmowały także kolekcję mundurów galowych oraz bojowych, zarówno polskich jaki zagranicznych. Do grupy najciekawszych zaliczyć można ubranie bojowe wykorzystywane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Niepokalanowa, na które składa się czarny habit, bawełniany fartuch wiązany z tyłu oraz pas bojowy z toporkiem.

       Uczniowie mogli również obejrzeć unikatową kolekcję hełmów, na której zgromadzono eksponaty pochodzące z XIX i XX w, a także bogatą kolekcję motopomp od okresu międzywojennego do lat 80. XX w., wśród których znajdują się zarówno motopompy polskie jak i zagraniczne. Oczywiście w ekspozycjach nie zabrakło samochodów pożarniczych, które prezentowały przekrój techniki pożarniczej począwszy od początku  XX w. po współczesność.

      • Dzień Edukacji Narodowej 2018

      • Dnia 15.10.2018 r. w Zespole Szkół nr 2 w Otwocku odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale i zaszczytnej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.  Po przemówieniu nastąpiło uroczyste ślubowanie klas pierwszych, którzy oficjalnie wstąpili w szeregi naszej szkoły. Następnie głos przekazano uczniom klasy IId i IIa, którzy humorystycznym akcentem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.Na koniec wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie podczas życzeń docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela.Serdeczne podziękowania za przygotowanie uroczystości dla pani Agnieszki Wołek, Agnieszki Zdunik, Małgorzaty Piwek i Iwona Jauernick.

      • Otwarcie Mostu im. 100 - lecia Odzyskania Niepodległości


      • 14 października klasa strażacko – ratownicza wraz z pocztem sztandarowym, nauczycielem edukacji pożarniczej st. kpt. dr inż. Januszem Popisem, wychowawcami i dyrekcją uczestniczyli w uroczystości związanej z zakończeniem realizacji projektu pod nazwą: „Budowa mostu przez rzekę Świder wraz z dojazdami”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. polowej w intencji mieszkańców powiatu otwockiego, następnie odbyły się oficjalne uroczystości, parada wozów strażackich oraz wspólne radosne świętowanie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

      • Akcja charytatywna PAJACYKI

      • W niedzielę 30 września na stadionie Mazura Karczew padł Rekord Guinessa w PAJACYKOWANIU:-) A nasi też tam byli, świetnie się bawili i rekord pobili! GRATULUJEMY!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

      • Konferencja prasowa Szkolny Klub Sportowy

      • W dniu 10 września 2018r. w Hali im. Janusza Kusocińskiego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się Konferencja Prasowa Programu "Szkolny Klub Sportowy".Uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w ministerialnym programie SKS Karate wzięli czynny udział w zajęciach sportowych w formie obwodu stacyjnego. Wszyscy wspólnie mogliśmy trenować z Polskimi Mistrzami m.in. Marcin Prus, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Piotr Lisek, Marcin Wichary, Tomasz Gębala, Kuba Przygoński, Aleksandra Wachowicz, Jagoda Gruszczyńska, Aleksander Olkowski,Sporty w jakich uczestniczyliśmy to; wioślarstwo, tenis stołowy, siatkówka, piłka ręczna, lekkoatletyka, deskorolka, ścianka wspinaczkowa oraz dodatkowo uczestnictwo w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy.W oficjalnej części konferencji wystąpili Premier Mateusz Morawiecki, minister Sportu i Turystyki Witold Bańska, Dyrektor Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego - Pani Urszula Włodarczyk oraz prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

       Kancelaria Premiera

       Ministerstwo Sportu i Turystyki

       Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy

       PKN ORLEN

       Studia doktoranckie Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku
   • sekretariat@nukleonik.pl
   • 22 779 30 70
   • 22 779 30 79 wew. 55
   • ul. Pułaskiego 7 05-400 Otwock
   • https://www.facebook.com/nukleonik
 • Galeria zdjęć

   brak danych