• Aktualności

      • Poprawkowy egzamin maturalny

      • Drodzy Absolwenci, przypominamy, że egzaminy maturalne w sesji poprawkowej odbędą się w najbliższy wtorek, 24 sierpnia o godz. 9:00. Osoby przystępujące do egzaminów zapraszamy o godz. 8:30. Nie zapomnijcie o dowodzie osobistym, czarnych długopisach, przyborach na matematykę (kalkulator prosty, linijka i cyrkiel), a także maseczkach, dezynfekowaniu rąk i zachowaniu dystansu społecznego. Życzymy Wam powodzenia!

      • REKRUTACJA

      • Drodzy Absolwenci klas ósmych!

       Warunkiem przyjęcia do Nukleonika kandydatów zakwalifikowanych jest złożenie w szkole do 30 lipca do godz. 15:00:

       - oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,

       - oryginału zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty,

       - wypełnionego i podpisanego kwestionariusza osobowego (kwestionariusz_osobowy_2021-22.pdf)- prosimy o wydruk dwustronny

       - trzech podpisanych na odwrocie (imię i nazwisko, klasa) fotografii do legitymacji szkolnej

       -zaświadczenia od lekarza medycyny, wydanego na podstawie skierowania pobranego ze szkoły pracy lub oświadczenia, że takie zaświadczenie zostanie dostarczone w nieprzekraczalnym terminie 24 września 2021.  (oswiadczenie_badania_w_pozniejszym_terminie.pdf)

       - w przypadku kandydatów do Szkoły Branżowej dodatkowo – zaświadczenie wystawione przez  przyszłego pracodawcę o zapewnieniu przyjęcia na praktyki (zaswiadczenie-od-pracodawcy-zajecia-praktyczne-2021.pdf)


       Osoby zainteresowane wzięciem udziału w rekrutacji uzupełniającej do 5 sierpnia, do godz.15:00 składają:

       - jeśli Nukleonik był szkołą pierwszego wyboru: uzupełnione podanie (Podanie-do-dyrektora-szkoly-o-przyjecie-po-rekrutacji-2021.pdf) oraz w przypadku kandydatów do Szkoły Branżowej dodatkowo – zaświadczenie wystawione przez  przyszłego pracodawcę o zapewnieniu przyjęcia na praktyki, jeżeli wcześniej nie zostało złożone (zaswiadczenie-od-pracodawcy-zajecia-praktyczne-2021.pdf)

       - jeśli Nukleonik nie był szkołą pierwszego wyboru: uzupełnione podanie (Podanie-do-dyrektora-szkoly-o-przyjecie-po-rekrutacji-2021.pdf), wraz z kserokopią świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kserokopią zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz w przypadku kandydatów do Szkoły Branżowej dodatkowo – zaświadczenie wystawione przez  przyszłego pracodawcę o zapewnieniu przyjęcia na praktyki (zaswiadczenie-od-pracodawcy-zajecia-praktyczne-2021.pdf)

      • Egzaminy zawodowe

      • Drodzy Uczniowie i Absolwenci,
       od poniedziałku 21 czerwca ruszają egzaminy zawodowe. Pamiętajcie o dokumencie tożsamości ze zdjęciem. Na egzamin w części pisemnej możecie wnosić tylko czarny długopis i kalkulator prosty, natomiast na część praktyczną, każda kwalifikacja ma inne przybory lub nie są wymagane (w załączeniu komunikat o przyborach). W klasach wielozawodowych na niektórych egzaminach wymagany jest strój roboczy. Pamiętajcie, że przed każdym egzaminem należy stawić się minimum 30 minut wcześniej, a w dniach 21, 22 czerwca będzie określony harmonogram wejśc do szkoły (w załączeniu).
       Przypominamy również, że podczas egzaminów obowiązuje reżim sanitarny - szczegółowa procedura w załączeniu.

       Jeżeli ktoś ma wątpliwości kiedy zdaje egzamin - listy przesyłane były na librusie oraz są dostępne w szkole w gablotach na 1 piętrze. Oczywiście można zadzwonić do sekretariatu i również dopytać.

      • Dzień Sportu

      • Dzień Sportu w Nukleoniku!

       Po długiej przerwie..... do naszej szkoły powrócił Dzień Sportu. Młodzież mogła choć trochę przypomnieć sobie o rywalizacji sportowej, a przy tym doskonale spędzić czas. Uczniowie mogli rywalizować w dwóch dyscyplinach sportowych; w letnim biathlonie, czyli w biegu połączonym z elementami piłki koszykowej i nożnej oraz skokach przez skakankę, jak również w szkolnym turnieju dwójek siatkarskich. Szkolne zawody odbyły się jednocześnie na boiskach przyszkolnych oraz w nowej hali sportowej. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem.

       Zwycięzcami w biathlonie zostali:

       miejsce I - Królikowski Szymon kl. 3f

       miejsce II - Sułkowski Patryk kl. 3b

       miejsce III - Popieluch Konrad kl. 2aG

       W turnieju dwójek siatkarskich na podium stanęły klasy:

       miejsce I - kl. 2fG1 - Krupka Jakub, Łapot Przemysław, Kiewicz Krzysztof

       miejsce II - kl. 3b - Poprawka Igor, Stawikowski Jakub, Pawlik Jakub

       miejsce III- kl. 3f - Król Dawid, Sosik Mikołaj, Rosłoniec Mikołaj

       Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w Dzień Sportu gratulujemy!!!

      • Egzaminy państwowe w CNBOP-BIP

      • Jest, jest, jest !!!

       Piątek 28.05.2021 r. przechodzi do historii Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku i OSP Józefów Dziesięcioro uczniów kończących naszą szkołę razem z druhami z OSP Józefów zakończyli pozytywnie złożonym egzaminem pierwszy w Polsce kurs w zakresie kwalifikacji „Montaż i konserwacja autonomicznych czujek: tlenku węgla, dymu, ciepła i gazu” organizowany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie (CNBOP -PIB). Jesteśmy dumni, że uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, w tym nowatorskim pilotażowym projekcie mogą wesprzeć realizację misji zapewnienia bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej. W piątek również został podpisany list intencyjny przez Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, Dyrektora CNBOP-PIB st. bryg. dr inż. Pawła Janika i Panią Dyrektor ZS Nr 2 w Otwocku Monikę Chudek traktujący o wzajemnej współpracy CNBOP – Powiatu Otwockiego i Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Otwocku "Nukleonik" w zakresie planowania i organizacji nowej oferty kształcenia praktycznego, a także formalnego potwierdzenia zdobytych wiedzy, umiejętności i kompetencji przez młodzież kształcącą się w Zespole Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Otwocku. Podczas piątkowej uroczystości zostały wręczone pierwsze w Polsce certyfikaty z nowej kwalifikacji rynkowej strażakom z OSP Józefów i uczniom ZS Nr 2 w Otwocku. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili także: Członek Zarządu Powiatu Otwock – Pani Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, Dyrektor Oświaty Powiatowej w Otwocku - Pani Hanna Majewska-Smółka, p. o Komendanta Powiatowego z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku - mł. bryg. Michał Gigoła, z-ca Dyrektora CNBOP-PIB ds. certyfikacji oraz st. bryg. dr inż. Jacek Zboina.

       Koordynatorami wzajemnej współpracy są:

       - CNBOP-PIB Józefów – Paweł Florek - Specjalista Inżynieryjno Techniczny w Dziale Wsparcia i Audytów – pomysłodawca kwalifikacji autonomicznych czujek

       - OSP Józefów - asp. Radosław Firląg – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie i nauczyciel edukacji pożarniczej w ZS Nr 2 w Otwocku

       - ZS Nr 2 w Otwocku – Waldemar Mazurek – kierownik szkolenia praktycznego

      • Nagranie z DNIA OTWARTEGO ONLINE dla Ósmoklasistów

      • Ósmoklasisto! Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji jaki zawód wybrać, to zapraszamy do obejrzenia nagrania z dnia otwartego online w Nukleoniku. 17 kwietnia zorganizowaliśmy wyjątkowe spotkanie, podczas którego opowiedzieliśmy o Naszej Szkole, przybliżyliśmy zawody, w których kształci Nukleonik oraz odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania zadane przez Ósmoklasistów. Zapraszamy!


      • Dzień Otwarty dla Ósmoklasistów

      • Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice,

       serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w „Dniu Otwartym w Nukleoniku”,
       który odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia 2021r. o godz. 10:00.

       Ze względu na sytuację epidemiczną, spotkanie zorganizowane jest zdalnie, na platformie LiveWebinar.

       Po prezentacji naszej szkoły i kierunków kształcenia odpowiemy na wszystkie pytania, które będzie można zadawać poprzez czat, w trakcie spotkania.

       Aby wziąć udział w „Dniu Otwartym” proszę skorzystać w poniższego linku:

       https://app.livewebinar.com/916-292-418/26f44136b9d3a3483917bb0f3456b6be

        

      • Szkolenie dla Pracodawców

      • Pracownicy Młodociani

       Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zapraszają  na szkolenie online "Refundacja kosztów zatrudnienia młodocianych pracowników", które odbędzie się 15.04.2021 r. w godz. 10.00-13.00.

       Agenda szkolenia:

       1. Podstawa prawna refundowania pracodawcom ze środków Funduszu Pracy wynagrodzeń wypłacanych młodocianym pracownikom;

       2. Przedstawienie wykazu zawodów refundowanych;

       3. Kim jest Instruktor praktycznej nauki zawodu? (omówienie pojęcia);

       4. Omówienie treści Wniosku o zawarcie umowy o refundację;

       5. Omówienie treści Wniosku o zwrot poniesionych kosztów.

       Szkolenie przeprowadzi ekspertka CEiPM - Donata Kubiak, Specjalista ds. refundacji.

       Udział w szkoleniu online jest bezpłatny.

       Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

       Szczegóły na stronie:

       https://evenea.pl/pl/wydarzenie/refundacja-kosztow-mlodociani

      • Otrzęsiny Klas 1

      • „Wiem czym aktora los

       Czym śpiewaka los

       Serce, myśli i głos”

       Charles Aznavour

        

       Naszą szkołę charakteryzuje wiele działań, które pozwalają się raz na jakiś czas uwolnić od szkolnej ławki, zapomnieć o nauce i wykazać się kreatywnością. Zgodnie z tradycją 9 listopada 2020 roku zostały ocenione zmagania klas pierwszych w ramach  Otrzęsin, czyli oficjalne wkroczenie w mury naszej szkoły PIERWSZOKLASISTÓW. Oczywiście w wersji online. Tematem przewodnim była prezentacja klasy w formie filmu, plakatu, prezentacji lub utworu literackiego.

       Uczniowie kl.1B przedstawili się jako przyszli informatycy, zainteresowani nauką i pełni pasji do swojego zawodu. Klasa 1WA przygotowała plakat ze swoimi zdjęciami w bardzo ciekawych miejscach, wszystko w formie kolażu zakończone komentarzem uczniowskim. Klasa logistyczna także przygotowała plakat, ale uczniowie przedstawili swoje wizerunki, utożsamiając je z postaciami bajek i kreskówek. Znalazły się wśród nich między innymi: Kubuś Puchatek,Tygrysek, Smurfy, Sąsiedzi, Kaczor Donald, Pocahontas, i wiele innych postaci  filmowych i mitologicznych. Wszystko wykonane z dbałością o szczegóły i  sugerujące talent  plastyczny klasy 1f. Graficy komputerowi przygotowali prezentację o swoich zainteresowaniach. Ciekawe ujęcia zdjęć, miejsca, w których nagrywane były wypowiedzi świadczą, że uczniowie kl.1A mają potencjał artystyczny i informatyczny.

       Wygrała klasa 1W, która przygotowała prezentację multimedialną z kompozycją klamrową w postaci dźwięków wydawanych przez zwierzęta. Młodzież interesująco przedstawiła swoje zdjęcia, na których pojawiły się także wzbudzające szczery uśmiech jury dorysowane wąsy, brody, „kocie oczy”, czy uszy. Uczniowie tej klasy wygrali zmagania online o tytuł najlepszej klasy pierwszej i w nagrodę organizują otrzęsiny klas pierwszych w przyszłym roku szkolnym 2021/2022, miejmy nadzieję, że już wtedy w tradycyjny sposób na sali gimnastycznej.

       Serdeczne podziękowania za udział w jury składam Dyrekcji Szkoły: Pani Monice Chudek, Pani Katarzynie Czarneckiej i Pani Emilii Mazurek. Wdzięczna jestem także za poświęcony czas pani pedagog Toni Rogali i pani psycholog Aleksandrze Miliwek.

       Jolanta Wilczek

      • Święto Niepodległości

      • Gdyby nasi przodkowie 102 lata temu nie odzyskali niepodległości, Polacy byliby nadal jak drzewa, które wyrwano z ukochanej ziemi.

       Dawno temu, według legendy, trzej bracia Lech, Czech i Rus przedzierali się przez puszczę szukając miejsca, gdzie mogliby się osiedlić. Nagle zobaczyli wzgórze, na którym na starym samotnym drzewie, w gnieździe siedział orzeł. Wtedy Lech wokół drzewa zbudował gród, od orlego gniazda nazwał go Gnieznem i rozkazał, aby biały orzeł stał się godłem jego rodu.

       Dzieje Polski rozpoczynają się wraz z panowaniem pierwszego historycznego władcy Mieszka I, który w 966 roku przyjął chrzest, a jego syn Bolesław Chrobry w 1025 roku został koronowany na pierwszego króla Polski.

       W późniejszym czasie krajem wstrząsały liczne spory wewnętrzne i zewnętrzne, które w wyniku trzech rozbiorów, doprowadziły do zniknięcia Rzeczypospolitej z mapy Europy.

       W listopadzie 1918 r. spełniły się marzenia o niepodległości, którą Polacy usiłowali odzyskać od 123 lat i tym samym Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o wolność mocno wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, często będąc z tego powodu dyskryminowanymi i prześladowanymi. Niepodległość nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie determinacja świadomego swoich celów narodu. Sprawiła ona, że mimo odwoływania się do różnych poglądów politycznych, rodowodów ideowych i metod uprawiania polityki Polacy okazali się przygotowani do sprostania wyzwaniu, przed którym stanęli.

       Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

       https://www.facebook.com/nukleonik/videos/1501445770246800/

      • PATRONKA SZKOŁY

      • 7 listopada obchodziliśmy 153 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Pierwszej kobiety w historii, która otrzymała Nagrodę Nobla. Pierwszej osoby w historii i do dziś jedynej kobiety, która tę nagrodę otrzymała w dwóch różnych dziedzinach.

       Świętowaliśmy tę rocznicę dość skromnie ze względu na bardzo ograniczone epidemią możliwości. Tradycji stało się jednak zadość i uczniowie klas pierwszych przystąpili do Konkursu Wiedzy o Patronce. Pierwsze miejsce, dla klasy 1a zdobył zespół w składzie Julia Dąbała, Mikołaj Rutynowski i Anna Bąk. Serdecznie gratulujemy!

      • WOŚP 2019

      • Zanim dramatyczne wydarzenia przyćmiły radość zbierania na bardzo szczytny cel, jak zwykle byliśmy i my. W puszce ponad 1020 zł (dzięki Wiktoria i Adrian!) Wiele dziecięcych uśmiechniętych buziek:-) No i spotkanie z cudownymi ludźmi. Zresztą zobaczcie sami...

                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                              

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku
   • sekretariat@nukleonik.pl
   • 22 779 30 70
   • 22 779 30 79 wew. 55
   • ul. Pułaskiego 7 05-400 Otwock Poland
   • https://www.facebook.com/nukleonik
 • Galeria zdjęć

   brak danych