• O szkole

• Nukleonik to prawie 50 lat tradycji. Na przestrzeni lat zmieniał się charakter szkoły, ale zawsze byliśmy i nadal jesteśmy jedyną placówką w powiecie otwockim, która kształci młodzież w kierunkach technicznych – technik informatyk, technik elektryk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik elektroenergetyk transportu szynowego  oraz administracyjno - usługowych - technik logistyk.

Kształcimy wysoko cenionych specjalistów atrakcyjnych zawodów, którzy nie mają kłopotów ze znalezieniem pracy. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na rynku pracy na tzw. fachowców absolwenci naszej szkoły nie zasilają szeregów bezrobotnych. Doświadczenie i umiejętności zawodowe uczniowie zdobywają podczas praktyk w renomowanych zakładach pracy i przedsiębiorstwach.

Kształcimy nowocześnie i skutecznie. Zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych na przestrzeni ostatnich lat jest prawie stuprocentowa, a wyniki uzyskane przez naszych uczniów są wyższe od wyników w podobnych placówkach na Mazowszu.

W naszej szkole znajdziecie prawdopodobnie wszystko to, co znaleźć można gdzie indziej – niepowtarzalną atmosferę przyjaźni sprzyjającą twórczemu rozwiązywaniu problemów, właściwą komunikację międzyludzką, fachową i życzliwą kadrę pedagogiczną itd., itp.

Ale nigdzie nie znajdziecie tak nowoczesnych pracowni komputerowych. Przy naszej szkole znajduje się najnowocześniejszy w powiecie kompleks sportowy (boisko do mini piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykowej, siatkowej, kort tenisowy, bieżnia ze skocznią  w dal, rzutnia do pchnięcia kulą), sala gimnastyczna, siłownia, sala do tenisa stołowego. Prowadzone są zajęcia sks m.in. z piłki nożnej, piłki koszykowej oraz piłki siatkowej chłopców i dziewcząt,  a także w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” zajęcia karate.