• Aktualności

     • Próbna ewakuacja szkoły
      • Próbna ewakuacja szkoły

      • W październiku w naszej placówce odbyła się próbna ewakuacja. Jej celem było sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia np. pożarem. Równocześnie miały miejsce ćwiczenia obiektowe z udziałem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom strażacy mieli możliwość zapoznania się z warunkami budowlanymi szkoły, rozkładem pomieszczeń, warunkami ewakuacji. Dziękujemy strażakom z KPPSP w Otwocku za stworzenie realnych warunków zagrożenia, dzięki czemu mogliśmy się sprawdzić się w trudnej sytuacji oraz za cenne uwagi do przeprowadzonej próbnej ewakuacji.

     • Dzień Edukacji Narodowej
      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w polskich szkołach. 14 października to święto wszystkich pracowników oświaty. To najlepszy czas, aby podziękować dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkół za odpowiedzialną pracę i niesłabnącą troskę o przewodnictwo w drodze do zdobywania przez młode pokolenia wiedzy i umiejętności.

       Z okazji szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz delegacje uczniów z wszystkich klas.

       W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku.

       Uroczystość poprowadził Igor Kuźnia - uczeń klasy 2b. Pani Dyrektor Monika Chudek wręczyła Nagrody Dyrektora, a także podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w codzienną pracę. Akademię uświetnił występ uczniów klasy 2b, którzy zaprezentowali Wywiadówkę z przymrużeniem oka i tym sposobem wprowadzili wszystkich świętujących w wyjątkowo pogodny nastrój. Na zakończenie młodzież złożyła życzenia i wręczyła pracownikom szkoły kwiaty.

     • Narodowe czytanie 2021
      • Narodowe czytanie 2021

      • Gabriela Zapolska - kobieta nieprzeciętna, utalentowana pisarka wnikliwie oceniająca rzeczywistość swoich czasów , i nie tylko… W blasku słońca i lekkim powiewie jesiennego wiatru 10 września 2021 roku uczniowie i nauczyciele włączyli się do akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy dramat Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

       Nasi uczniowie uczestniczyli również w Narodowym Czytaniu w sobotę 4 września 2021 roku w Bibliotece Powiatowej w Otwocku, z którą od lat współpracujemy. Polacy włączają się w akcję Narodowego Czytania z inicjatywy Prezydenta RP od 2012 roku. Pierwszą wspólną lekturą był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.

       „Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda”*

       Jak co roku, w naszej akcji wzięli udział uczniowie Nukleonika, którzy doceniają wartość czytania dzieł literatury polskiej. Warto zaznaczyć , że rolę Juliasiewiczowej odczytała Pani Dyrektor Katarzyna Czarnecka. Wszystkim, którzy zdecydowali się odczytać fragmenty utworu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

       Organizatorki: Katarzyna Szwed i Jolanta Wilczek

       *Źródło: https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2021/

       Zdjęcia: Dawid Godoń

      • Zebranie z Rodzicami

      • W piątek, 3 września, o godz. 17:30 zapraszamy Rodziców na zebrania zgodnie z poniższym harmonogramem:

        

       kl. 1a, wychowawca: p. Agnieszka Zdunik, sala nr 13

       kl. 1b, wychowawca: p. Joanna Deperas - Standyło, sala nr 15

       kl. 1c, wychowawca: p. Małgorzata Załazińska, sala nr 114

       kl. 1f1, wychowawca: p. Ewa Mizerska - Błasiak, sala nr 9

       kl. 1f2, wychowawca: p. Renata Piwowarska, sala nr 16

       kl. 1w, wychowawca: p. Mariusz Robaczyński, sala nr 115

       kl. 1 wa, wychowawca: p. Agnieszka Deresińska - Oleszczuk, sala nr 101

       kl. 1 wb, wychowawca: p. Małgorzata Żołądek, sala nr 17

        

       • Klasy czwarte – zebrania stacjonarne z wychowawcami w salach:

       kl. 4a, wychowawca: p. Mariusz Suszek, sala nr 201

       kl. 4b, wychowawca: p. Norbert Romanowski, sala nr 202

       kl. 4f, wychowawca: p. Tonia Rogala, sala nr 206

       kl. 4g, wychowawca: p. Jarosław Wowak, sala nr 205

        

       • Klasy drugie i trzecie – zebrania online z wykorzystaniem MSTeams, rodzice logują się do aplikacji na konta dzieci. Godzinę spotkania ustalą wychowawcy, o czym poinformują rodziców przez dziennik elektroniczny Librus.

        

       Zapraszamy również na stacjonarne zebrania w czwartek, 9 września:

       • przedstawicieli wszystkich klas na zebranie Rady Rodziców o godz.17:30
        w sali gimnastycznej,
       • przedstawicieli klas maturalnych na zebranie „studniówkowe”  o godz. 18:30 w sali nr 101.
      • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

      • To już ostatnie dni by nacieszyć się wakacjami Wracamy z wczasów, obozów, wycieczek i przygotowujemy się na powrót do szkoły. W Nukleoniku prace dobiegają końca. Sale lekcyjne, pracownie, korytarze, biblioteka i hala sportowa - wszystko błyszczy i czeka na Was

       Zapraszamy na spotkania z wychowawcami zgodnie z załączonym harmonogramem rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

        

      • Poprawkowy egzamin maturalny

      • Drodzy Absolwenci, przypominamy, że egzaminy maturalne w sesji poprawkowej odbędą się w najbliższy wtorek, 24 sierpnia o godz. 9:00. Osoby przystępujące do egzaminów zapraszamy o godz. 8:30. Nie zapomnijcie o dowodzie osobistym, czarnych długopisach, przyborach na matematykę (kalkulator prosty, linijka i cyrkiel), a także maseczkach, dezynfekowaniu rąk i zachowaniu dystansu społecznego. Życzymy Wam powodzenia!

      • REKRUTACJA

      • Drodzy Absolwenci klas ósmych!

       Warunkiem przyjęcia do Nukleonika kandydatów zakwalifikowanych jest złożenie w szkole do 30 lipca do godz. 15:00:

       - oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,

       - oryginału zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty,

       - wypełnionego i podpisanego kwestionariusza osobowego (kwestionariusz_osobowy_2021-22.pdf)- prosimy o wydruk dwustronny

       - trzech podpisanych na odwrocie (imię i nazwisko, klasa) fotografii do legitymacji szkolnej

       -zaświadczenia od lekarza medycyny, wydanego na podstawie skierowania pobranego ze szkoły pracy lub oświadczenia, że takie zaświadczenie zostanie dostarczone w nieprzekraczalnym terminie 24 września 2021.  (oswiadczenie_badania_w_pozniejszym_terminie.pdf)

       - w przypadku kandydatów do Szkoły Branżowej dodatkowo – zaświadczenie wystawione przez  przyszłego pracodawcę o zapewnieniu przyjęcia na praktyki (zaswiadczenie-od-pracodawcy-zajecia-praktyczne-2021.pdf)


       Osoby zainteresowane wzięciem udziału w rekrutacji uzupełniającej do 5 sierpnia, do godz.15:00 składają:

       - jeśli Nukleonik był szkołą pierwszego wyboru: uzupełnione podanie (Podanie-do-dyrektora-szkoly-o-przyjecie-po-rekrutacji-2021.pdf) oraz w przypadku kandydatów do Szkoły Branżowej dodatkowo – zaświadczenie wystawione przez  przyszłego pracodawcę o zapewnieniu przyjęcia na praktyki, jeżeli wcześniej nie zostało złożone (zaswiadczenie-od-pracodawcy-zajecia-praktyczne-2021.pdf)

       - jeśli Nukleonik nie był szkołą pierwszego wyboru: uzupełnione podanie (Podanie-do-dyrektora-szkoly-o-przyjecie-po-rekrutacji-2021.pdf), wraz z kserokopią świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kserokopią zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz w przypadku kandydatów do Szkoły Branżowej dodatkowo – zaświadczenie wystawione przez  przyszłego pracodawcę o zapewnieniu przyjęcia na praktyki (zaswiadczenie-od-pracodawcy-zajecia-praktyczne-2021.pdf)

      • Egzaminy zawodowe

      • Drodzy Uczniowie i Absolwenci,
       od poniedziałku 21 czerwca ruszają egzaminy zawodowe. Pamiętajcie o dokumencie tożsamości ze zdjęciem. Na egzamin w części pisemnej możecie wnosić tylko czarny długopis i kalkulator prosty, natomiast na część praktyczną, każda kwalifikacja ma inne przybory lub nie są wymagane (w załączeniu komunikat o przyborach). W klasach wielozawodowych na niektórych egzaminach wymagany jest strój roboczy. Pamiętajcie, że przed każdym egzaminem należy stawić się minimum 30 minut wcześniej, a w dniach 21, 22 czerwca będzie określony harmonogram wejśc do szkoły (w załączeniu).
       Przypominamy również, że podczas egzaminów obowiązuje reżim sanitarny - szczegółowa procedura w załączeniu.

       Jeżeli ktoś ma wątpliwości kiedy zdaje egzamin - listy przesyłane były na librusie oraz są dostępne w szkole w gablotach na 1 piętrze. Oczywiście można zadzwonić do sekretariatu i również dopytać.

      • Dzień Sportu

      • Dzień Sportu w Nukleoniku!

       Po długiej przerwie..... do naszej szkoły powrócił Dzień Sportu. Młodzież mogła choć trochę przypomnieć sobie o rywalizacji sportowej, a przy tym doskonale spędzić czas. Uczniowie mogli rywalizować w dwóch dyscyplinach sportowych; w letnim biathlonie, czyli w biegu połączonym z elementami piłki koszykowej i nożnej oraz skokach przez skakankę, jak również w szkolnym turnieju dwójek siatkarskich. Szkolne zawody odbyły się jednocześnie na boiskach przyszkolnych oraz w nowej hali sportowej. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem.

       Zwycięzcami w biathlonie zostali:

       miejsce I - Królikowski Szymon kl. 3f

       miejsce II - Sułkowski Patryk kl. 3b

       miejsce III - Popieluch Konrad kl. 2aG

       W turnieju dwójek siatkarskich na podium stanęły klasy:

       miejsce I - kl. 2fG1 - Krupka Jakub, Łapot Przemysław, Kiewicz Krzysztof

       miejsce II - kl. 3b - Poprawka Igor, Stawikowski Jakub, Pawlik Jakub

       miejsce III- kl. 3f - Król Dawid, Sosik Mikołaj, Rosłoniec Mikołaj

       Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w Dzień Sportu gratulujemy!!!

      • Egzaminy państwowe w CNBOP-BIP

      • Jest, jest, jest !!!

       Piątek 28.05.2021 r. przechodzi do historii Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku i OSP Józefów Dziesięcioro uczniów kończących naszą szkołę razem z druhami z OSP Józefów zakończyli pozytywnie złożonym egzaminem pierwszy w Polsce kurs w zakresie kwalifikacji „Montaż i konserwacja autonomicznych czujek: tlenku węgla, dymu, ciepła i gazu” organizowany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie (CNBOP -PIB). Jesteśmy dumni, że uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, w tym nowatorskim pilotażowym projekcie mogą wesprzeć realizację misji zapewnienia bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej. W piątek również został podpisany list intencyjny przez Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, Dyrektora CNBOP-PIB st. bryg. dr inż. Pawła Janika i Panią Dyrektor ZS Nr 2 w Otwocku Monikę Chudek traktujący o wzajemnej współpracy CNBOP – Powiatu Otwockiego i Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Otwocku "Nukleonik" w zakresie planowania i organizacji nowej oferty kształcenia praktycznego, a także formalnego potwierdzenia zdobytych wiedzy, umiejętności i kompetencji przez młodzież kształcącą się w Zespole Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Otwocku. Podczas piątkowej uroczystości zostały wręczone pierwsze w Polsce certyfikaty z nowej kwalifikacji rynkowej strażakom z OSP Józefów i uczniom ZS Nr 2 w Otwocku. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili także: Członek Zarządu Powiatu Otwock – Pani Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, Dyrektor Oświaty Powiatowej w Otwocku - Pani Hanna Majewska-Smółka, p. o Komendanta Powiatowego z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku - mł. bryg. Michał Gigoła, z-ca Dyrektora CNBOP-PIB ds. certyfikacji oraz st. bryg. dr inż. Jacek Zboina.

       Koordynatorami wzajemnej współpracy są:

       - CNBOP-PIB Józefów – Paweł Florek - Specjalista Inżynieryjno Techniczny w Dziale Wsparcia i Audytów – pomysłodawca kwalifikacji autonomicznych czujek

       - OSP Józefów - asp. Radosław Firląg – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie i nauczyciel edukacji pożarniczej w ZS Nr 2 w Otwocku

       - ZS Nr 2 w Otwocku – Waldemar Mazurek – kierownik szkolenia praktycznego

      • Nagranie z DNIA OTWARTEGO ONLINE dla Ósmoklasistów

      • Ósmoklasisto! Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji jaki zawód wybrać, to zapraszamy do obejrzenia nagrania z dnia otwartego online w Nukleoniku. 17 kwietnia zorganizowaliśmy wyjątkowe spotkanie, podczas którego opowiedzieliśmy o Naszej Szkole, przybliżyliśmy zawody, w których kształci Nukleonik oraz odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania zadane przez Ósmoklasistów. Zapraszamy!


      • Dzień Otwarty dla Ósmoklasistów

      • Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice,

       serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w „Dniu Otwartym w Nukleoniku”,
       który odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia 2021r. o godz. 10:00.

       Ze względu na sytuację epidemiczną, spotkanie zorganizowane jest zdalnie, na platformie LiveWebinar.

       Po prezentacji naszej szkoły i kierunków kształcenia odpowiemy na wszystkie pytania, które będzie można zadawać poprzez czat, w trakcie spotkania.

       Aby wziąć udział w „Dniu Otwartym” proszę skorzystać w poniższego linku:

       https://app.livewebinar.com/916-292-418/26f44136b9d3a3483917bb0f3456b6be

        

      • Szkolenie dla Pracodawców

      • Pracownicy Młodociani

       Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zapraszają  na szkolenie online "Refundacja kosztów zatrudnienia młodocianych pracowników", które odbędzie się 15.04.2021 r. w godz. 10.00-13.00.

       Agenda szkolenia:

       1. Podstawa prawna refundowania pracodawcom ze środków Funduszu Pracy wynagrodzeń wypłacanych młodocianym pracownikom;

       2. Przedstawienie wykazu zawodów refundowanych;

       3. Kim jest Instruktor praktycznej nauki zawodu? (omówienie pojęcia);

       4. Omówienie treści Wniosku o zawarcie umowy o refundację;

       5. Omówienie treści Wniosku o zwrot poniesionych kosztów.

       Szkolenie przeprowadzi ekspertka CEiPM - Donata Kubiak, Specjalista ds. refundacji.

       Udział w szkoleniu online jest bezpłatny.

       Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

       Szczegóły na stronie:

       https://evenea.pl/pl/wydarzenie/refundacja-kosztow-mlodociani

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku
   • sekretariat@nukleonik.pl
   • 22 779 30 70
   • 22 779 30 79 wew. 55
   • ul. Pułaskiego 7 05-400 Otwock
   • https://www.facebook.com/nukleonik
 • Galeria zdjęć

   brak danych