• Egzaminy zawodowe

• Drodzy Uczniowie i Absolwenci,
              od poniedziałku 21 czerwca ruszają egzaminy zawodowe. Pamiętajcie o dokumencie tożsamości ze zdjęciem. Na egzamin w części pisemnej możecie wnosić tylko czarny długopis i kalkulator prosty, natomiast na część praktyczną, każda kwalifikacja ma inne przybory lub nie są wymagane (w załączeniu komunikat o przyborach). W klasach wielozawodowych na niektórych egzaminach wymagany jest strój roboczy. Pamiętajcie, że przed każdym egzaminem należy stawić się minimum 30 minut wcześniej, a w dniach 21, 22 czerwca będzie określony harmonogram wejśc do szkoły (w załączeniu).
              Przypominamy również, że podczas egzaminów obowiązuje reżim sanitarny - szczegółowa procedura w załączeniu.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości kiedy zdaje egzamin - listy przesyłane były na librusie oraz są dostępne w szkole w gablotach na 1 piętrze. Oczywiście można zadzwonić do sekretariatu i również dopytać.

• Dzień Sportu

• Dzień Sportu w Nukleoniku!

Po długiej przerwie..... do naszej szkoły powrócił Dzień Sportu. Młodzież mogła choć trochę przypomnieć sobie o rywalizacji sportowej, a przy tym doskonale spędzić czas. Uczniowie mogli rywalizować w dwóch dyscyplinach sportowych; w letnim biathlonie, czyli w biegu połączonym z elementami piłki koszykowej i nożnej oraz skokach przez skakankę, jak również w szkolnym turnieju dwójek siatkarskich. Szkolne zawody odbyły się jednocześnie na boiskach przyszkolnych oraz w nowej hali sportowej. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Zwycięzcami w biathlonie zostali:

miejsce I - Królikowski Szymon kl. 3f

miejsce II - Sułkowski Patryk kl. 3b

miejsce III - Popieluch Konrad kl. 2aG

W turnieju dwójek siatkarskich na podium stanęły klasy:

miejsce I - kl. 2fG1 - Krupka Jakub, Łapot Przemysław, Kiewicz Krzysztof

miejsce II - kl. 3b - Poprawka Igor, Stawikowski Jakub, Pawlik Jakub

miejsce III- kl. 3f - Król Dawid, Sosik Mikołaj, Rosłoniec Mikołaj

Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w Dzień Sportu gratulujemy!!!

• Egzaminy państwowe w CNBOP-BIP

• Jest, jest, jest !!!

Piątek 28.05.2021 r. przechodzi do historii Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku i OSP Józefów Dziesięcioro uczniów kończących naszą szkołę razem z druhami z OSP Józefów zakończyli pozytywnie złożonym egzaminem pierwszy w Polsce kurs w zakresie kwalifikacji „Montaż i konserwacja autonomicznych czujek: tlenku węgla, dymu, ciepła i gazu” organizowany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie (CNBOP -PIB). Jesteśmy dumni, że uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, w tym nowatorskim pilotażowym projekcie mogą wesprzeć realizację misji zapewnienia bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej. W piątek również został podpisany list intencyjny przez Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, Dyrektora CNBOP-PIB st. bryg. dr inż. Pawła Janika i Panią Dyrektor ZS Nr 2 w Otwocku Monikę Chudek traktujący o wzajemnej współpracy CNBOP – Powiatu Otwockiego i Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Otwocku "Nukleonik" w zakresie planowania i organizacji nowej oferty kształcenia praktycznego, a także formalnego potwierdzenia zdobytych wiedzy, umiejętności i kompetencji przez młodzież kształcącą się w Zespole Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Otwocku. Podczas piątkowej uroczystości zostały wręczone pierwsze w Polsce certyfikaty z nowej kwalifikacji rynkowej strażakom z OSP Józefów i uczniom ZS Nr 2 w Otwocku. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili także: Członek Zarządu Powiatu Otwock – Pani Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, Dyrektor Oświaty Powiatowej w Otwocku - Pani Hanna Majewska-Smółka, p. o Komendanta Powiatowego z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku - mł. bryg. Michał Gigoła, z-ca Dyrektora CNBOP-PIB ds. certyfikacji oraz st. bryg. dr inż. Jacek Zboina.

Koordynatorami wzajemnej współpracy są:

- CNBOP-PIB Józefów – Paweł Florek - Specjalista Inżynieryjno Techniczny w Dziale Wsparcia i Audytów – pomysłodawca kwalifikacji autonomicznych czujek

- OSP Józefów - asp. Radosław Firląg – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie i nauczyciel edukacji pożarniczej w ZS Nr 2 w Otwocku

- ZS Nr 2 w Otwocku – Waldemar Mazurek – kierownik szkolenia praktycznego