• Wielkanoc 2022

• Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i miłości, oraz pogodnego, wiosennego nastroju życzy cała społeczność Nukleonika.

• AKCJA "ŻONKILE"

• Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz dziesiąty organizuje akcję „Żonkile” upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Jak co roku Nukleonik przyłącza się do tej akcji!

"Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych."

~polin.pl

• Serce w Nukleoniku

• Rada Rodziców ufundowała pojemnik w kształcie serca, który stanął przed głównym wejściem do szkoły.

zięki temu ponownie zapraszamy do przynoszenia plastikowych nakrętek, które przekażemy na rehabilitację uczennicy klasy IV z Karczewa.Dziękujemy za dotychczas zebrane nakrętki i Wasze otwarte serca.
              Gorące podziękowania dla Rady Rodziców za tak ogromne serce!
              Szkolne Koło Wolontariatu.

• OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"!

• 1. kwietnia w naszej szkole odbyły się IV powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom." Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodych znajomości przepisów, zasad postępowania podczas pożaru, historii i tradycji strażackiej, a także umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym.

W konkursie wzięło udział 15 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej. Zadaniem uczestników było napisanie testu, a wyłonieni w ten sposób finaliści odpowiadali na wylosowane pytania przed komisją. W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych zwyciężył Michał Podgórski ze SP nr 12 w Otwocku, a w kategorii szkół ponadpodstawowych - nasza uczennica, Paulina Okrzeja z klasy 3fG1. Zwycięzcy wystąpią w etapie wojewódzkim konkursu. Nagrody rzeczowe wszystkim turnieju wręczyli organizatorzy konkursu: Przedstawiciele Związku Powiatowego OSP RP w Otwocku, Starostwa Powiatowego w Otwocku, Komendy Powiatowej PSP w Otwocku, Centrum Naukowo - Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej - PIB w Józefowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!

• ul. Pułaskiego 7 05-400 Otwock Poland