• Aktualności

      • DZIEŃ OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW

      • Już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia, w godzinach 10:00 -13:00, zapraszamy na Dzień Otwarty wszystkich Gimnazjalistów, Uczniów, Sympatyków, Rodziców, Absolwentów, Firmy – każdego, kto chciałby się z nami spotkać i obejrzeć Nukleonik „od podszewki” :-)

       Nukleonik to szkoła przyjazna i uczniom, i rodzicom. Kształcimy młodzież w zawodach, na które jest ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy. Naszym atutem jest też KOSMICZNA atmosfera, którą tworzy wyjątkowa młodzież, wspaniali nauczyciele i dyrekcja XD

      • OFERTA PRACY DLA ABSOLWENTÓW

      • Firma Jakmet Sp. J. Andrzej Jałocha, Krzysztof Jałocha

       poszukuje

       Elektromontera

       Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie odpowiedzialna między innymi za:

       • uzbrajanie i okablowanie rozdzielnic elektrycznych w toku produkcyjnym

       Nasze oczekiwania:

       • uprawnienia elektryczne SEP E do 1kV,

       • umiejętność czytania schematów elektrycznych,

       • umiejętność pracy zespołowej,

       • umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów,

       • mile widziane doświadczenie w montażu i rozruchu nowych urządzeń elektrycznych,

       • samodyscyplina,

       • dobra organizacja pracy własnej.
         

        Montera

        Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie odpowiedzialna między innymi za:

       • montowanie obudów rozdzielnic elektrycznych, w tym również montaż drobnych elementów,

       • czyszczenie maskownic,

        Nasze oczekiwania:

       • zaangażowanie,

       • gotowość do pracy w systemie dwuzmianowym.

       •  
       • pakowanie wyrobów gotowych,

       • przygotowywanie i pakietowanie przewodów ,

       • gwintowanie elementów wiertarką stołową.

        

       Jeśli nie posiadasz doświadczenia pomożemy Ci je zdobyć. Zapraszamy osoby chętne do podjęcia współpracy na podstawie umowy umowy o pracę/ umowy zlecenia

        

       CV proszę przesyłać na adres: praca@jakmet.com.pl,

       Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod nr 508-102-557

      • Deklaracje na egzamin z kwalifikacji

      • Do środy 28 marca 2018 uczniowie, którzy nie zdali egzaminu z kwalifikacji w sesji styczeń/luty mogą składać deklarację na sesję czerwiec/ lipiec 2018. Dodatkowy termin dotyczy jedynie osób, które były zgłoszone do sesji zimowej 2018 i były nieobecne lub nie zdały egzaminu. W sekretariacie można odbierać wyniki i świadectwa z egzaminu styczeń/luty 2018.

      • Zebranie z rodzicami

      • Zebranie 5.04.2018

       HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMIW DNIU 5 kwietnia 2018r. (czwartek)

       1  17.00 2wa  114 p.Kaczmarek

       2  17.00 1w    15  p.Siwek

       3  17.00 1f       202 p.Wróblewski

       4  17.00 2e     116 p.Rombel

       5  17.00 1s     115 p.Mileszczyk

       6  17.00 4b     201 p.Piwek

       7  17.00 2b     13  p.Mrowiec

       8  17.00 1b     101 p.Piwowarska

       9  17.00 3d     16  p.Konkol-Góras

       10 17.00 1a    17  p.Zdunik

       11 17.00 3s    203 p.Robaczyński

       12 17.00 1d    206 p.Lasecka

       13 18.00 3e    101 p.Kaczor

       14 18.00 4a/c  203 p.Wołek

       15 18.00 2d    115 p.Hołowińska

       16 18.00 3a/c  207 p.Jauernick

       17 18.00 4e    12  p.Jamróz

       18 18.00 1c    15  p.Karpińska

       19 18.00 4d    205 p.Wowak

       20 18.00 3wa 17  p.Żołądek

       21 18.00 3b    202 p.Wilczek

       22 18.00 2f     116 p.Romanowski

       23 18.00 2w    201 p.Kurek

       24 18.00 3w    13 p.Suszek

       17.00-19.00 konsultacje dla rodziców -sala gimnastyczna

       17.00-19.00 dyżur pedagogów i psychologa -pok.105

      • KONKURS SZTUKI FRYZJERSKIEJ

      • Hollywoodzko-Bollywoodzkie inspiracje królowały na czerwonym dywanie podczas kolejnej edycji konkursu fryzjerskiego w Nukleoniku! Wśród Gości mogliśmy spotkać:Panią Hannę Majewską-Smółkę - Dyrektor Oświaty  Powiatowej w Otwocku;Panią Anetę Bartnicką - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego;Panią Barbarę Wawer - Salon fryzjersko - kosmetyczny Urodajnia;Panią Danutę Rędaszkę - Mary Kay Cosmetics Poland sp. z.o.o w Warszawie;Panią Małgorzatę Łaszewską- (przedstawiciela firmy) Fale Loki Koki;Panią Annę Markowską - zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców;Panią Beatę Poniatowską z Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Otwocku;Panią Annę Bielicką - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku;Panią Emilię Celińską - absolwentkę naszego technikum fryzjerskiego, fryzjera stylistę, przedstawicielkę salonu Shake Your Head, Polska Marka Stylistów w Warszawie,przedstawicieli mediów: Linia Otwocka,gimnazjalistów wraz z opiekunami.Szanowne Jury miało niemały dylemat w przyznaniu pierwszej nagrody.

       Zaprezentowane stylizacje i ich autorzy:1. Dorota Fijołek "Burleska"2. Daria Jesiotr "Nocą w Hollywood"3. Aleksandra Szostak "Aniołek Charliefo"4.Anna Trzaskowska "Księżniczka Leyla"5. Martyna szostak "Horror rodem z Hollywood"6. Aleksandra Książek "Arszia"7. Patrycja Trzaskowska "Lady Monique"8. Dominika Woźniak "Czerwona Dama"9. Natalia Stalmaszewska "Andżali Szarma"10. Monika Poncyliusz "Czasem słońce, czasem deszcz"11. Żaklina Wargocka "Rose"Czas obrad wypełnił występ (Lilka Kuba i Kuba....jak zwykle: byliście świetni!) oraz pokazy kreatywnego czesania w wykonaniu Żakliny Wargockiej , kreatywnego strzyżenia - Ola Książek, pokaz koloryzacji - Paulina Pacek (Dawid, gratulujemy odwagi! i nowej, barwnej grzywki!) oraz pokaz autorskiej stylizacji naszej absolwentki Emilki Celińskiej.Werdykt Jury to pierwsza nagroda dla Natalii Stelmaszewskiej z klasy 3wa. Nagroda publiczności trafiła do Dominiki Woźniak z klasy 3e. Zwycięzcom, modelkom oraz Organizatorom składamy wyrazy uznania i.....zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku! oraz do "lajkowania" na szkolnym facebooku! :)Oczywiście również dziękujemy naszym sponsorom za fantastyczne nagrody! :)

      • WSPÓŁPRACA Z PKP INTERCITY

      • Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Otwocku  konsekwentnie rozwija i stawia na szkolnictwo zawodowe i jego wysoką jakość. Dyrekcja Szkoły stara się, aby nauka w Nukleoniku odpowiadała bezpośrednio na potrzeby rynku pracy, dlatego wprowadza w roku szkolnym 2018/2019 do oferty edukacyjnej nowy kierunek kształcenia - technik elektroenergetyk transportu szynowego. Dbamy o to, aby nasi uczniowie osiągali sukcesy zawodowe, a to gwarantuje nam także porozumienie ze Spółką PKP Intercity.

       Starosta Powiatu Otwockiego Pan Mirosław Pszonka oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 Pani Monika Chudek podjęli współpracę ze Spółką PKP INTERCITY S.A. Na spotkaniu w dniu 01.03.2018 r. podpisano list intencyjny, który jest zapowiedzią długofalowej współpracy. Głównym celem jest wsparcie Szkoły w realizowaniu dualnego systemu kształcenia, który zapewni odbycie części zajęć w przyszłym miejscu pracy oraz  wszechstronne przygotowanie uczniów do prawidłowego funkcjonowania na rynku pracy w spółkach kolejowych w tym przede wszystkim w PKP Intercity S.A. W ramach współpracy Spółka będzie pomagać w organizacji praktycznej nauki zawodu, która będzie prowadzona przez pracowników Spółki w pomieszczeniach warsztatowych na terenie Zakładu Centralnego PKP IC zlokalizowanego na Olszynce Grochowskiej przy ul. Chłopickiego w Warszawie. Spółka będzie również przyjmować uczniów na miesięczne praktyki oraz w miarę możliwości wspierać finansowo Szkołę w doposażeniu sal szkoleniowych na terenie Szkoły. Są przewidziane również stypendia finansowe dla najzdolniejszych uczniów.

       W dobie rozwoju kolei w Polsce oraz związanego z tym rosnącego zapotrzebowania na zatrudnianie osób posiadających wiedzę z zakresu utrzymania i eksploatacji taboru kolejowego niezbędna jest promocja zawodów związanych z koleją, zwłaszcza wśród osób młodych, które podejmują decyzję ws. wyboru swojej zawodowej przyszłości.

      • DZIEŃ STAR WARS

      • W środę 28 lutego na długiej przerwie przenieśliśmy się w czasie do odległej Galaktyki....Szkolny korytarz stał się miejscem elitarnego pokazu promocyjnego filmu Nukleonika. Nasza najnowsza produkcja jest oparta na motywach Wojen Gwiezdnych. Prapremierę filmu poprzedził konkurs wiedzy na temat Star Wars, w którym wzięło udział (i zwyciężyło!) pięciu śmiałków. Gratulujemy i.....niecierpliwie czekamy na publikację filmu

      • WYNAJEM POMIESZCZEŃ W NUKLEONIKU

      • Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 w Otwocku, ul. Pułaskiego 7 informuje o  możliwości wynajmu sali gimnastycznej, sal lekcyjnych oraz sal komputerowych w szkole.

       Wykaz pomieszczeń szkolnych do wynajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 1700-2000

       1.     duża sala gimnastyczna (pow.180 m²) za godz. 60 minut – 50 zł netto +VAT    23%

       2.     mała sala gimnastyczna (pow.67 m²) za godz. 60 minut  - 40 zł netto +VAT    23%

       3.     sala lekcyjna  (pow. 60 m²) za godz. lekcyjną 45 minut  – 35 zł netto +VAT    23%

       4.     pracownia komputerowa (pow. 60 m2) za godz. lekcyjną 45 minut  – 50 zł netto +VAT    23%

        Kontakt w sprawie wynajmu: tel.  22 779 30 70 wew. 40 w godz. od 7.30 – 15.30

     • Ewakuacja Nukleonika
      • Ewakuacja Nukleonika

      • EWAKUACJA W NUKLEONIKU!

       Spokojnie..... to tylko ćwiczenia :-) W dniu 16 listopada przy współpracy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Otwocku odbyła się próbna ewakuacja szkoły :-) Dzień i godzina próbnej ewakuacji były owiane tajemnicą i w rezultacie udało się wszystkich zaskoczyć, nawet dyrekcję ;-) Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Zaplanowany scenariusz ćwiczeń wyglądał bardzo realistycznie. O godzinie 9.40 pracownicy szkoły zauważyli duże zadymienie na korytarzu, natychmiast włączono alarm ewakuacyjny i powiadomiono straż pożarną. W ciągu 1,5 minuty nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły  przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, czyli na boisko szkolne. Dyrekcja i kierownictwo szkoły sprawdzili czy wszyscy opuścili budynek. Po weryfikacji stanu klas, nauczycieli i pracowników okazało się, że brakuje jednego pracownika i ucznia. Straż natychmiast przystąpiła do przeszukiwania budynku. Znaleziono nieprzytomnego pracownika, którego niezwłocznie poddano reanimacji. Po dokładnym przeszukaniu ucznia nie znaleziono. Jak okazało się później uczeń udał się na "wagary"...

       Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji została przekazana pani dyrektor, która odwołała alarm i uczniowie wrócili na lekcje.

       Dziękujemy nauczycielom, uczniom i wszystkim pracownikom szkoły za sprawnie przeprowadzoną ewakuację, a Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej za stworzenie realnych warunków zagrożenia i omówienie przeprowadzonej akcji. Wszystkie wskazówki, które poprawią bezpieczeństwo są dla nas niezwykle cenne i na pewno weźmiemy je pod uwagę.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku
   • sekretariat@nukleonik.pl
   • 22 779 30 70
   • 22 779 30 79 wew. 55
   • ul. Pułaskiego 7 05-400 Otwock Poland
   • https://www.facebook.com/nukleonik
 • Galeria zdjęć

   brak danych